Украинский атеистический форум

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » Украинский атеистический форум » Политика » Про атеїстів слівце замовте


Про атеїстів слівце замовте

Сообщений 1 страница 7 из 7

1

Про атеїстів слівце замовте

http://kontrakty.ua/images/stories/fotos/2012/liubka.jpg
Андрій Любка
український поет, перекладач і есеїст. Автор збірок поезій «Вісім місяців шизофренії» (2007) та «ТЕРОРИЗМ» (2008). Лауреат літературних премій «Дебют» (2007) та «Київські лаври» (2011). Учасник багатьох українських та європейських літературних акцій та фестивалів. Окремі твори перекладені угорською, чеською, португальською, німецькою, англійською, російською та польською мовами.

В Україні немає жодного адекватного політика, який би не побоявся визнати, що є атеїстом. Можливо, просто тому, що в Україні взагалі бракує адекватних політиків.
http://kontrakty.ua

http://data.kontrakty.ua/cache/www/450,0/images/stories/fotos/2012/yanukovich_tserkov.jpg

Я знаю безпрограшний спосіб ввести своїх іноземних друзів у стан когнітивного дисонансу. Отож, на питання про політичні погляди відповідаєш правду: мовляв, я — лівий. Далі додаєш, що за лівих ніколи не голосував. А потім останній удар: зізнаєшся, що публічно висловлюєш переважно праві погляди і взагалі завжди голосуєш за правих. Хоч сам волієш підтримувати лівих. Нокаут. Уся фішка полягає в тому, що в умовах сучасного політичного життя в Україні жодної нормальної лівої сили не існує. Скажімо, я б проголосував за лівих, але наші ліві більше перейняті розбудовою русского міра, ніж соціальної політики. Українська мова крок за кроком витісняється звідусіль, жива й сучасна українська культура повністю позбавлена державної підтримки (і, чесно кажучи, це супер, бо підтримка такої держави може тільки вбити будь-що нормальне), тож і доводиться весь час воювати за свою національну ідентичність, за свої мовні й культурні права. Єдине, з чим легше — це з великим українським бізнесом, на цьому мої праві поривання вмить закінчуються. Скажімо, я б з радістю літав закордонними лоу-костами, а не Аеросвітом. Або з чистим сумлінням платив би за електроенергію дешевшим угорським чи польським компаніям, ніж фірмам Ахметова.

Найбільше, однак, проблем із релігійними переконаннями, бо Україна стрімко стає клерикальною державою. Я — атеїст, і мої права ніхто не збирається захищати. Мені не подобається засилля Кіріла Гундяєва в головах українців, але так само часом важко мені зрозуміти ну вже дуже моральні думки загалом шанованого Любомира Гузара. Мені не подобається, що посадові особи за державні кошти розповсюджують привітання народу з нагоди релігійних свят. Мене дратує, що кількість церков збільшується в геометричній прогресії, хоча священики цілком могли б збирати гроші на побудову дитячих лікарень, це було б більш гуманно і своєчасно. Церква, особливо якщо вона Московського патріархату, може без проблем захопити земельну ділянку в центрі міста чи посеред парку і розпочати будівництво. Але ще більше — більше, ніж будь-яка церква — мене бісять політики, які всі як один люди дуже релігійні. Здавалось би, гірших покидьків ще треба пошукати, але на будь-яке свято вони обов'язково мають потрапити в об'єктив теле- і фотокамер бажано в безпосередній близькості до якогось патріарха чи митрополита. Пожертвувати вкрадені в людей гроші на будівництво сотого і нікому, крім священика, не потрібного храму. Я давно переконався, що з такими нудними й обмеженими, як у наших політиків, виразами обличчя, ніякого діла не буде. Для деяких справ треба «мати яйця», харизму. І сміливість визнати, що ти, наприклад, атеїст. І нормальне суспільство нічого проти цього не матиме, адже невіруюча людина — це ще не аморальна людина. Але для цього треба мати нормальне й сучасне суспільство. І знову замкнене коло...

0

2

Создается впечатление, что политикам абсолютно всё равно на церковь и веру, но они своими действиями хотят расположить к себе народ. Что грустно: иногда даже получается. Кажется, что, дескать, вот какой-то политик явился в церковь, там стоит с народом, и что он такой же, как все, и что интересы такие же /хотя лично я, кроме понтов, ничего в этом не вижу/. Да только бывает это только по праздникам. В остальное время он окружен кольцом охраны, или вообще не появляется в свет. Но народ хавает, ведь тех, для кого предназначается подобная... кхм... реклама, большинство. :(

0

3

Политики - это актёры, которые за кулисами политсцены могут быть совершенно противоположными. В этом убеждаются те, кто с ними тесно сталкивается в быту, по работе. И здесь, как и в театре, существует некий режиссер, которого никто не видит, он обитает за кулисами и руководит актёрами, их действиями, ролями, характерами.
Кстати, в церкви та же самая ситуация. И изменить её сможет только кардинальное изменение всех внешних обстоятельств. Считаю, что к этому можно прийти только при условии революции. И тогда актёры получат новые роли позитивных героев и народ увидит не трагедию, а веселую комедию с удачным концом.

0

4

Свободный написал(а):

Считаю, что к этому можно прийти только при условии революции.

давайте сделаем революцию. Хотя сидеть в инете легче.

0

5

Иисус, не обижайтесь, но Ваше поведение смахивает на акцию Георгия Аполлоновича Гапона в 1905 году.  Надо достучаться до сознания.

0

6

атеист !!! написал(а):

Надо достучаться до сознания.

достучаться? ну-ну. долго стучать по клавишам придется,пока до сознания достучитесь. И листовки,кстати,тоже мало эффективны. Оно скорей само собой придет.
И намека на Гапона я не понял. Вы меня в непоследовательности упрекаете?

0

7

Ну почему же. Как раз-таки всё последовательно.

0


Вы здесь » Украинский атеистический форум » Политика » Про атеїстів слівце замовте